O moich najbliższych planach i niedoścignionym Rusłanie słów kilka…

1. W poszukiwaniu wiosny…

Niestety. Pomimo moich ambitnych planów z pisania relacji co sobotę, nie udało mi się tego zrealizować już przy 3 wycieczce. Tym razem więcej obowiązków uniemożliwiło mi podzielenie się z Wami moimi przeżyciami z Mediolanu. Jako że była to 3 dniowa wycieczka, i jest sporo napisania,  nie chcę zrobić tego na odwal się. Najbliższe dni również nie wyglądają na zbyt luźne, więc w przyszłą sobotę również nie będzie relacji z wycieczki do Mediolanu, którą to odkładam na najbliższą przyszłość (około 2-3 tygodnie). Na szczęście przede mną już za kilka dni kolejny wylot – tym razem najdłuższy bo prawie 4 dni z Rzeszowa do Barcelony! Szykuje się świetna podróż, którą będę odbywał z moim kolegą ze studiów Marcinem (którego tutaj chciałbym pozdrowić i całe grono AM  :D).

Jeden dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta, natomiast sobota to będzie tylko i wyłącznie spotting na El Prat. Jako że wyjazd ten będzie typowo studencki i po kosztach studenckich, ponownie będziemy korzystać z usług serwisu couchsurfing.org. – kilka próśb zostało wysłanych, zobaczymy czy uda nam się jakieś miejsce znaleźć ; ) Z ciekawych maszyn jakie będę miał okazję złapać @BCN to m.in.:

 •  Boeing 773 Singapore Airlines
 •  Boeing 773 Emirates Airlines
 •  Boeing 773 Transaero
 •  Boeing 763 – 2x – American Airlines
 •  Boeing 752 – Vim Airlines
 •  Boeing 752 – United
 •  Boeing 747 – Transaero
 • Airbus 343/342 Aerolineas Argentinas
 • Airbus 333 x2 Delta Airlines
 • Airbus 332 x2 Qatar Airways
 • Airbus 333 US Airways.
 • … i wiele innych. Możliwe że wpadnie jeszcze Transaero na Tu214.

Zatem szykuje się obfity w ciekawostki (jak dla mnie) spotting. Oby wszystko poszło po naszej myśli.

2. Ah ten Rusłan

Każdy z nas kiedyś przeżył jakieś sytuacje, które potem się powtarzały i były one nie po naszej myśli. W moim przypadku, uważam że fatum dotyczy Antonova 124 – Rusłana. Odkąd fotografuję samoloty  i wrzucam zdjęcia na galerie lotnicze (czyli mniej więcej od stycznia 2012) nie udało mi się ani razu zrobić dobrego i porządnego zdjęcia. Zawsze było coś. Miałem (tak podejrzewam) około 10 okazji aby go sfotografować, ale zawsze coś wypadało – albo nie przylatywał, albo przyleciał wcześniej, albo ja po prostu nie mogłem jechać tego dnia na lotnisko. Nie ukrywam jest to bardzo frustrujące uczucie, gdy coś za czym ciągle podążamy nie da się złapać, gdy wydaje się że już teraz się uda, to jednak nic z tego. Ostatnio Rusłan miał przylecieć z Wrocławia do Warszawy na początku marca. Zadowolony że akurat byłem tego dnia w Warszawie, liczyłem że tym razem się uda. Na nic zdały się moje nadzieje – po kilkunastu minutach oczekiwania na górce spotterskiej, dostałem informacje o tym iż Rusłan zdecydował że po starcie z WRO leci prosto do celu czyli do Baku w Azerbejdżanie… I tych moich podejść do tej niewątpliwie pięknej maszyny, było sporo, na tyle sporo, abym mógł podejrzewać go o jakieś fatum… 😉
Ale nic to, będę próbował dalej, aż uda mi się złapać go w pełnej krasie i okazałości. Dotychczas tylko raz zrobiłem mu fotkę – było to 23 listopada 2012 gdy pod osłoną nocy przyleciał do Rzeszowa. Fotka jakości dokumentacyjnej, jako że nie miałem statywu, aby zrobić jakieś lepsze zdjęcie.

Nie chcę obiecywać kiedy pojawi się kolejny post, prawdopodobnie będzie on dotyczył właśnie Barcelony, nie wiem jak ułożą mi się zajęcia i pozostałe obowiązki, lecz liczę na to że relacja pojawi się w kilka dni po powrocie, aby mając jeszcze wszystko w głowie, napisać dosłownie o wszystkim 😉
Do zobaczenia!

Reklamy

Jeden komentarz na temat “O moich najbliższych planach i niedoścignionym Rusłanie słów kilka…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s