Przylot "Radka" oraz poranne cargo vol.2

22.06.2013 / Warszawa Okęcie

Na ten dzień zaplanowany był przylot czwartego Dreamlinera dla Polskich Linii Lotniczych LOT – SP-LRD. Przylot był spodziewany na godzinę 18-19, lecz wcześniej spoglądając na sytuację lotu na flightradarze oraz flightaware, odpowiednio wcześniej wyruszyłem z domu, żeby złapać go po raz pierwszy. Podjechałem pod górkę przy pasie 11, tą najbliższą ulicy Krakowskiej, mając nadzieje na jakiś ciekawy kadr mając słońce za plecami. Tymczasem LRD był na tyle lekki (w końcu leciał na pusto – nie miał żadnych pasażerów, ani ładunku cargo), że zdążył wyhamować jeszcze przed drogą kołowania Delta, a więc nie dojechał do samego końca pasa, na co czekałem. No nic, pozostało mi się obejść smakiem, ale zbyt rozczarowany nie byłem, w końcu jeszcze wiele razy będę miał możliwość zrobienia mu zdjęcia, ze wszystkich stron…

SP-LRD „Radek”

Prócz lądowania, wartym uwiecznienia był start już powoli odchodzącego na emeryturę w Locie, Boeinga 767-300 SP-LPA.

SP-LPA

 24.06.2013 / Warszawa Okęcie

W poniedziałki UPS wyjątkowo przylatuje nie na MD11F, lecz na Boeingu 757F. Co więcej przylot jest ustalony mniej więcej godzinę wcześniej niż zwykle, bo o 4:45. W związku z tym aby dotrzeć na miejsce (lądowania odbywały się na pasie 11) w porę, wstać musiałem o 3:30… o dziwo nie miałem z tym wczesnym wstaniem żadnych problemów.
Jechałem na spotting wraz z dwoma zaprzyjaźnionymi spotterami Mateuszem oraz Czarkiem.W trakcie jazdy monitorowaliśmy status lotu siedem piątki, lecz miała najwyraźniej jakieś opóźnienie, gdyż doleciała mniej więcej godzinę po czasie. Przed jej przylotem wylądował B734F Air Contractors operujący dla DHLa, a  także czarterowy Enter Air.

Enter Air B734 – kilka minut po godzinie 5
Air Contractors B734F
UPS B757F
Travel Service B738
TNT Airways B734F

Gdy nadeszła godzina 6, poszliśmy sfotografować kilka odlotów. Był między innymi czerwono-czarny Aviatrans Kiev, a także srebrny Fly Niki.

KLM B737
Wizzair A320
Fly Niki E95
Travel Service B738
SAS CRJ900
Aviatrans Kiev (ex. Donbassaero) A320
Air Baltic Q400

Po odlocie Air Baltica, nastąpiła chwila przerwy – jak się okazało po to, aby zmienić kierunki lądowań. Pojechaliśmy więc na Wirażową, aby póki było ładnie światło, połapać trochę samolotów. Z ciekawszych samolotów, był Embraer 175 LOTu z naklejką „Black”.

Sprintair Saab240
Pozdrowienia dla kapitana 🙂

Po odlocie Blacka, postanowiliśmy udać się do domów, gdyż żadnej więcej ciekawostki nie widzieliśmy na horyzoncie. I tak minął kolejny dzień. Czerwiec był i jak narazie jest obfity w ciekawe maszyny – oby pozostałe miesiące również pozytywnie zaskoczyły :).

Do zobaczenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s